انقلاب های مخملی

سلام

پس از نماز جمعه این هفته یک دعا داشتم آن که خدایا ، رهبر فرزانه ما را زنده و سلامت بدار.

خدا خیرشان بدهد چقدر زیبا، شفاف و مستحکم وظیفه همه را مشخص نمودند. دیگر جایی برای نمیدانستم و نفهمیدم برای کسی باقی نگذاشتند. اگر کسی گول خورده از الان به بعد دیگر عذری نخواهد داشت. لازم است همه موضع خود را روشن کنند تا مردم بدانند با چه کسانی طرف هستند.

اگر ایشان و افرادی نظیر ایشان و مردم آگاه کشورمان نبودند خیلی قبل تر انقلاب مخملی همان گونه که در کشورهایی نظیر اوکراین ،گرجستان و ... رخ داده است در ایران هم رخ می داد و الان ما نیز مثل خیلی از کشورها در مقابل آمریکا کمر خم می کردیم.

راستی در اینجا مطالبی ارزشمند در مورد انقلاب های مخملی و اقدامات انجام شده در ایران در همین راستا وجود دارد.

http://www.irdc.ir/fa/content/7198/default.aspx

موفق باشید

   + کهزادی - ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۳۱

ترازوی دقیق

سلام

شاید برای برخی این سوال پیش آید که در این مناقشات سیاسی حق با کیست؟ بالاخره افرادی هم هستند که مردد و دودل هستند.

هرگاه دیدید دو نفر مناقشه سیاسی دارند و البته به ظاهر هردو از بزرگان نظام هستند (مثل الان) ببینید دشمنان ایران طرف کدام هستند.

در وجود دشمن برای ما ایرانیان که شکی نیست. خب بینید این دشمنان در مناقشات طرف کدام را می گیرند ... از او دوری کنید.

وقتی اجتماعات غیر قانونی در کشور شکل می گیرد آنچنان با آب و تاب تعریف می کنند که هرکسی نداند فکر می کند چه اتفاقی افتاده است اما وقتی اجتماعی وحدت آفرین یا در تایید رئیس جمهور برگزیده برگزار می شود کر و کور و لال می شوند.

این خط کش را دست بگیرید مطمئن باشید خط کش به شما دروغ نمی گوید.

در زیر گزیده‌ای از فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) درباره تمکین مسئولان ، احزاب و گروه‌ها به قانون و فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و شورای نگهبان را می آورم:

* من باز به همه این آقایانی که می‌خواهند نطق کنند و اعلامیه بدهند و نمی‌دانم نامه سرگشاده بفرستند و ازاین مزخرفات، به همه اینها اعلام می‌کنم که برگردید به اسلام، برگردید به قانون ، برگردید به قرآن کریم ،‌ بهانه درست نکنید که اسباب این بشود که شما همه به انزوا کشیده بشوید. من به بسیاری از شما علاقه دارم و میل دارم که همه به قانون عمل کنند و همه در جای خود باشند و چنانچه این‌طور نباشد،‌ مسئله طور دیگر خواهد شد. (صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

*نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادن به قانون اساسی. مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛ هر کس از هرجا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم ،‌ من قانون اساسی را قبول ندارم ،‌من مجلس را قبول ندارم ، من رئیس‌جمهور را قبول ندارم ، من دولت را قبول ندارم. نه ! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ،‌ ولو برخلاف رای شما باشد. باید بپذیرید، برای این‌که میزان اکثریت است ؛ و تشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست ، میزان است که همه باید بپذیریم.
(
صحیفه امام جلد 14 صفحه 378)

* اگر یک جایی عمل به قانون شد و یک گروهی در خیابان‌ها برضد این عمل بخواهند عرض اندام کنند،‌ این همان معنای دیکتاتوری است که مکرر گفته‌ام قدم به قدم پیش می‌رود،‌ این همان دیکتاتوری است که به هیتلر مبدل می‌شود انسان،‌این همان دیکتاتوری است که به استالین انسان را مبدل می‌کند. اگر قانون در یک کشوری عمل نشود ، کسانی که می‌خواهند قانون را بشکنند اینها دیکتاتورانی هستند که به صورت اسلامی پیش آمده‌اند یا به صورت آزادی و امثال این حرفها. اگر همه این آقایان که ادعای این را می‌کنند که ما طرفدار قوانین هستیم ، این‌ها با هم بنشینند و قانون را باز کنند و تکلیف را از روی قانون همه شان معین کنند و بعد هم ملتزم باشند که اگر قانون برخلاف رای من هم بود من خاضع‌ ام ، اگر بر وفاق هم بود من خاضع‌ام ،دیگر دعوایی پیش نمی‌آید؛ هیاهو پیش نمی‌آید.
(
صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

* قانون معنایش این است که{ همه} چیزها {را} به حسب قانون اسلامی ، به حسب قانون کشوری که منطبق با قوانین اسلام است ، همه را ،‌وظیفه‌اشان را قانون معین کرده‌. بعد از این که قانون وظیفه را معین کرد ، هر کس بخواهد که برخلاف او عمل بکند، این یک دیکتاتوری است که حالا به صورت مظلومانه پیش آمده است و بعد به صورت قاهرانه پیش خواهد آمد و بعد این کشور را به تباهی خواهد کشید و این کشور وقتی به تباهی کشیده شد و این مردم متفرق و مختلف با هم شدند ، این همان وظیفه ای است که برای ابرقدرتها باید انجام بدهد این آدم انجام داده،‌ ولو خودش نمی فهمد، اگر بفهمد که دیگر مصیبت بالاتر است،‌لکن خودشان ملتفت نیستند.
(
صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

 

 

این هم یک کلیپ زیبا به همراه شعری زیباتر ... حتما ببینید

http://www.4shared.com/file/112792051/28c7fb75/Hoshdar_1.html

 

   + کهزادی - ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٩

عبرت تاریخ

سلام

وقایع این چند روزه دردناک و تاسف بار است. بیایید کمی در تاریخ سیر کنیم.می گویند تاریخ تکرار می شود.

برگردیم به دوران حکومت حضرت علی (ع)...

راستش چند شب پیش صدای الله اکبر بلند شد و چون همیشه با این صدا به همراه فرزندم به پشت بام می رفتم این بار هم فرزندم گفت : بابا بریم بالا الله اکبر بگیم؟" و من ماندم و پاسخ این سوال...

 چطور می توانستم به او بگویم این الله اکبر با الله اکبرهای قبلی فرق دارد. بی اختیار یاد قرآن های سر نیزه افتادم که جمعی را گول زد و آن شد که همه می دانیم و نیازی به دوباره گویی نیست.

گویی تاریخ تکرار می شود...

بیایید کمی از تاریخ درس بگیریم...

خدا همه مارا هدایت کند.

 

   + کهزادی - ٥:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٧

حجت تمام شد

سلام

خب این چند روز به اندازه کافی نامزد های انتخاباتی در تلویزیون خودشان را نشان دادند و هرچه در چنته داشتند رو کردند و مردم مشاهده کردند.

در آخرین برنامه تلویزیونی دکتر محمود احمدی نژاد که بسیار شفاف، زیبا و با متانت مواضع خود را اعلام کردند و تهمت هایی که به ایشان وارد شده بود را جواب دادند.

اما حالا نوبت نوبت ماست، دیگر حجت تمام شده و فقط کافیست به ندای وجدانمان گوش دهیم تا اصلح را ببینیم.

فردا ملت حماسه ای دیگر را به نمایش می گذارند و شعور و درایت خود را به همه نشان خواهند داد.

موفق باشید

   + کهزادی - ۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢۱

انتقاد

سلام

در این که نقد صحیح یکی از ارکان پیشرفت است شکی نیست. ما کاری را انجام می دهیم این کار توسط دیگران تجزیه و تحلیل شده و نکات مشکل دار آن مشخص می شود. اگر منقد منصف باشد باید این نقد اورا به فال نیک گرفت چراکه نقاط مشکل دار کار ما را یافته و به ما گوشزد می کند.

اما متاسفانه همیشه نقد منصفانه نیست. گاهی برای نشان دادن این است که " من بهترم . روش من بهتر است . تو اشتباه می کنی . اصلا تو هیچی نمیدانی و ..."

این چند روز پیامک های انتخاباتی برای انتخاب رئیس جمهور آینده در حال ارسال است . یکی از آن ها را برایتان می نویسم هرچند ممکن است بری خودتان هم ارسال شده باشد. در یکی از پیامک ها آمده است " تاریکی شب رفتنی است گر تو شعله ای برافکنی"

منظور از تاریکی شب واضح است اما این روش صحیح رقابت است؟ برای بالا رفتن کافیست خود را بالا ببریم نه این که دیگران را پایین آوریم؟ آیا بهتر نیست در این پیامک به جای تخریب به شعارها و آمال و برنامه های خود اشاره کنیم؟

تخریب ساده است اما ساختن مشکل است. برای رسیدن به اهداف خود بهتر است دست به هر کاری نزنیم.

یا حق

   + کهزادی - ٢:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱