نگاه مثبت

سلام

رویدادهای این چند هفته حقیقتا تلخ بود. آشوب، نا امنی، شاد شدن دشمنان ایران و ... اینها چیزهایی نیست که یک دوستدار وطن آن را برای کشورش بخواهد. اما اگر بخواهیم از دل این همه ناگواری و تلخی به جنبه های مثبت قضیه نگاه کنیم موارد زیر را می توان یافت:

1) دست خیلی از افراد رو شد. خیلی ها که همیشه رو بازی نمی کردند و از خود ظاهری خوب و زیبا در نظر مردم ساخته بودند ماهیت واقعی خود را نشان دادند. کسانی که دیگران را به دروغگویی متهم می کردند دروغگویانی بزرگ از کار درآمدند. افرادی که دیگران را به قانون گریزی متهم می کردند خود قانون گریزانی حرفه ای بودند و ...

2) موقعیت کشورهای دیگر مشخص شد. کشورها و رئیس های کشورهای مختلف ماهیت خود را نشان دادند. برخی که به واسطه اطلاعات غلطی که به آنها داده شده بود کار را تمام شده تصور می کردند ذات خراب خود را چقدر خوب نشان دادند.

3) دست برخی جناح ها برای مردم رو شد و میزان صداقت آنها در شعارهایشان مشخص شد. وقتی کسی دست به دامان دشمنان ایران شود و از حمایت و پشتیبانی کشورهایی که دشمنی آنها در قبال ایران عیان و شفاف است برخوردار شود دیگر نمی تواند ادعای میهن دوستی کند.

راستش تا همین دو سه روز پیش دائما ناراحت بودم و از دست مسببان آن عصبانی اما با توجه به مطالب بالا در حال حاضر احساس بهتری دارم چرا که افراد و جناح های خاص با ایجاد وقایع فعلی تا سالیان سال نمی توانند در مقابل ملت ایران سر بلند کنند چرا که دستشان برای همه رو شده است.

یا علی

   + کهزادی - ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۱٤

بازی با ملت

بیایید با خودمان صادق باشیم و موضوعات این چند روز را بررسی کنیم.

آشوب ها و تظاهرات این چند روز برای چه بوجود آمد ؟

فعلا کاری به لایه های زیرین نداریم همین لایه های رویی و ساده را در نظر می گیریم. خب دلیل آن به طور خلاصه این است که ادعا کرده اند در انتخابات تقلب شده است.

وقتی شما ادعایی دارید و برای اثبات آن برایتان دادگاهی تشکیل شود آیا به دادگاه نمی روید؟ اگر نروید چه دلیلی دارد؟ مگر شما احقاق حق مورد ادعایتان را نمی خواهید؟ وقتی کسی بداند ادعای بی موردی کرده است پایش را در دادگاه می گذارد؟

در خوشبینانه ترین حالت شاید ملت را به سخره گرفته اید که پس از این همه جار و جنجال و سلب امنیت و انواع خسارات ظاهر و نهان و از همه سنگین تر ریخته شدن خون انسانهای بی گناه در جلسه شورای نگهبان حاضر نمی شوید؟

قطعا انواع و اقسام دلیل های بی پایه و اساس همچون دلیل های قبلی در مورد تقلب را ردیف می کنید اما به شما قول می دهم...

به شما قول می دهم اگر به شما بگویند " باشه اصلا حق باشماست بیایید دوباره انتخابات را برگزار می کنیم ... اصلا مجری این انتخابات هم خودتان باشید ... " قول می دهم که باز هم قبول نمی کنید چون مطمئن هستید جمع آرایتان از دفعه قبل هم کمتر می شود.

بیایید با خودمان صادق باشیم حتی اگر با مردم صادق نیستیم ...

 

 

   + کهزادی - ٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۱