ياران محمد (ص)

خداوند در سوره مبارکه الفتح در آیه ۲۹ می فرمایند:

محمد (ص) فرستاده خداست; و كسانى كه با او هستند در برابر كفار سرسخت و شديد، و در ميان خود مهربانند; پيوسته آنها را در حال ركوع و سجود مى‏بينى در حالى كه همواره فضل خدا و رضاى او را مى‏طلبند; نشانه آنها در صورتشان از اثر سجده نمايان است; اين توصيف آنان در تورات و توصيف آنان در انجيل است، همانند زراعتى كه جوانه‏هاى خود را خارج ساخته، سپس به تقويت آن پرداخته تا محكم شده و بر پاى خود ايستاده است و بقدرى نمو و رشد كرده كه زارعان را به شگفتى وامى‏دارد; اين براى آن است كه كافران را به خشم آورد (ولى) كسانى از آنها را كه ايمان آورده و كارهاى شايسته‏انجام داده‏اند، خداوند وعده آمرزش و اجر عظيمى داده است. (29)

خداوند در این آیه یاران پیامبر اعظم را همانند دانه ای تعبیر می کند که در نهایت ضعف شروع به رشد می کند و کم کم قوی شده تا به درخت تناوری تبدیل می شود که هیچ سیل و زلزله و پیشامدی نمی تواند آن را تکان دهد.

وقتی رئیس جمهور محبوبمان را در دانشگاه کلمبیا و بعد در مجمع سازمان ملل دیدم که چگونه پایه های کاخ سلطه را نشانه رفته بود، بی اختیار به یاد این آیه افتادم و بیاد آوردم شب اولی را که ملت آگاه ایران دکتر احمدی نژاد را به ریاست جمهوری برگزیده بودند. در آن شب تنها تعدادی از بسیجیان مسجد جامع برای حفاظت او به دورش حلقه زده بودند . شاید در آن موقع دانه ای بود کوچک اما در دلش تصویر درختی تنومند نقش داشت.

از خدا سلامت و پایداری در راهی که برگزیده اند را خواستارم.

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر 

/ 0 نظر / 3 بازدید