عاشورا

سلام

در عاشورای امسال شاهد اتفاقاتی دردآور بودیم. عده ای از منافقان چهره واقعی خود را به ملت نشان دادند. این عده آنقدر گستاخ شده اند که در ظهر عاشورا که همه ملت غرق در ماتم و سوگواری بودند به نمازگزاران و هیئت های عزاداری حمله کرده و اموال مردم و اموال دولتی را به آتش کشیدند و همچون لشکر یزید به هلهله و کف زدن و سوت کشیدن پرداختند.

اگر تا الان برای عده ای جای شک و شبهه باقی مانده بود میشد توجیه کرد اما با این اتفاقات جای هیچ شک و شبهه و نمیدانستم باقی نمانده و هر کسی لازم است موضع خود را مشخص کند.

در یک روز دیدیم که یک هموطن مسیحی به نام وارطان در تلویزیون می گوید که 40 سال است که برای امام حسین نذری می دهد و عصر همان روز عده ای به ظاهر مسلمان را دیدیم که در ظهر عاشورا چه کردند . همیشه با خودم می گفتم کسانی که امام حسین علیه السلام را شهید کردند آیا واقعا او را نمی شناختند... مگر آنها مسلمان نبودند ... .

 و امروز جوابم را گرفتم. آنها خوب امام را می شناختند اما زرق و برق دنیا هر کسی را می تواند عوض کند. اگر آن روز وعده وعیدهای یزید چشم حقیقت بینشان را کور کرده بود امروز هم وعده های آمریکا و اروپا اینان را کور کرده است.

پدرم تعریف می کرد که پدربزرگم و برادرش نذر داشتند که در عاشورا تعزیه اجرا کنند. یک سال رضا خان تعزیه را ممنوع می کند. این دو برادر که نمی خواستند نذرشان را کنار بگذارند مراسم را در خانه می گیرند. با رفت و آمد مردم خبر به ماموران می رسد که آنها تعزیه گرفته اند. مامورین هم به خانه ریخته و کتک مفصلی به آنها می زنند. یکی از ماموران به پدربزرگ می گوید: "حکم تیر می گیرم و اولین کسی را که میکشم تو هستی" و پدر بزرگم می گوید : " کور میشی که نتونی کسی رو بکشی"

مامور یکی دو هفته بعد چشم درد شدیدی می گیرد و او را به پیش دکتر می برند . او می گوید که فورا او را به مرکز برسانید. در بیمارستان می گویند که باید سریعا چشمش تخلیه شود وگر نه می میرد... .

و مامور گستاخی که دیگر کور شده بود سالها در شهر می گشته و با صدقه همان مردمی که کتکشان زده بود زندگی می گذرانده.

آنان که در ظهر عاشورای دیروز به حضرت سید الشهداء گستاخی کردند منتظر جوابشان باشند.

خدا عاقبت همه مارا به خیر کند.

/ 2 نظر / 39 بازدید
رهگذر

عجب منطقی داری افرین به شما و رهبر عزیزمان احمدی نژاد باید چشم منافقان را در بیاوریم و تقدیم رهبر عزیزمان کنیم. ما تا اخرین قطره خونمان در رکاب رهبر هستیم.

فاطمه

سلام معجزه ي پيشگويانه ي زيارت عاشورا؛ بي تعارف! همين امروز آماده ايد با آل زياد و آل مروان بجنگيد؟ زود تشريف بياريد، ميزباني سربازان اين جنگ افتخار منه... بله. دیدید که فریاد مرگ بر ضد ولایت فقیه اولین قربانی خودش رو گرفت. انگار برنامه ریزی خدا بر اینه که از اصلی تر ها و قدیمی تر ها شروع کنه )منتظری) یا حق